Opravy a servis oken i dveří - www.servisopravyoken.cz

Opravy a servis oken i dveří - www.servisopravyoken.cz

Vaše dotazy

Dobry den,
mela bych dotaz,zda je mozne vymontovat z pl.oken mrizky,ktere jsou mezi skly a opet nechat zasklit,bet pouziti jineho skla?
Dekuji za Vasi odpoved.


Dobrý den, okna se nám z vnitřní strany často zamlžují. Nejčastěji při spodní části rámu. Nelze tomu to nějak předcházet?
Dobrý den, zamlžování oken není výsadou starých oken, ale setkáváme se s ním i u novějších výplní. Stává se, že na okraji skla, tam kde je nejčastěji hliníkový rámeček se sráží voda, jinak neviditelně rozptýlená ve vašem okolí (vodu vydechujeme, odpařuje se při vaření či z květin). Mikroskopické kapičky vody jsou však viditelné právě na skle, kde se vlivem rozdílu teplot sráží. Je to vše díky míře relativní vzdušné vlhkosti v těchto prostorech. V prostorách s větší vlhkostí se tímto někdy podpoří vznik plísní v prostoru špalety. Redukovat tyto vedlejší účinky lze do určité míry, dostatečným větráním, používáním mikroventilace a v neposlední řadě zajištěním dostatečného tepelného odporu vůči exteriéru odkud chlad proniká. Dobrou obranou je i kvalitní zasklení. U plastových oken starší generace lze zasklení vyměnit (lepší dvoj-troj-sklo, rámeček z nerezu nebo plastu-mají vyšší tep.odpor). To jsou věci, které lze učinit pro snížení srážení vody.


Jak často bych měl svá nová okna mazat? Opravdu stačí 1× ročně?
Vše záleží na frekvenci používání oken a správném seřízení chodu okeního křídla. Špatně seřízené okno je možné olejovat i 2× denně a nestačí to.
Nenašli jste odpověď na svou otázku? Napište nám ji:
Jméno:
Email pro zaslání odpovědi:
Text dotazu:
Obrázek okna opravy a údržba moderních stavebních výplní a jejich doplňků

Kování okna složitý mechanismus vyžaduje pravidelnou péči